Bombardéry

V priestoroch Kazanského leteckého závodu S.P. Gorbunova sa dnes konala prezentácia modernizovaného lietadla Tu-22M3M. Ide o prvú hĺbkovú modernizáciu ruského nadzvukového bombardéru Tu-22M3.

Najprestížnejší čínsky časopis, zaoberajúci sa letectvom, uverejnil na titulke svojho čísla z mája 2018 umelecké vyobrazenie strategického bombardéra novej generácie JH-XX.

Minulý týždeň bol zverejnený dokument amerického letectva, ktorý načrtol podrobnosti obstarania nových prúdových motorov pre strategické bombardéry B-52 Stratofortress.

Vo štvrtok bol slávnostne predstavený prototyp nového strategického bombardéru Tu-160M2, ktorý by mal prvýkrát vzlietnuť vo februári 2018. So spustením jeho sériovej výroby sa uvažuje v roku 2021, niektoré zdroje však posúvajú tento termín až na rok 2023.

Koncom júla oznámilo americké letectvo, že bombardér B-52H dokončil sériu skúšobných odhodení letákových bômb PDU-5/B. Hoci PDU-5/B vyzerá na prvý pohľad ako klasická kazetová bomba, ide v postate o zásobník, ktorý obsahuje desiatky tisíc letákov.

Prototyp strategického bombardéra Tu-160M2 je pripravený na konečnú montáž v Kazaňskom leteckom závode S.P. Gorbunova. Na vytvorenie prvého prototypu bude slúžiť trup jedného z dvoch nedokončených lietadiel Tu-160.